SNOW FILM FEST (Kino)

Sportovní / Dobrodružný
2019 / premiéra / 80,- Kč
Queen Maud Land USA / 2018 / 28 min / Režie: Cedar Wright, Taylor Keating Země královny Maud je skalnatá část Antarktidy, úchvatně krásná, ale také chladná, nepřátelská a odlehlá oblast světa. I přesto nebo právě proto je vyhledávaným místem pro extrémní expedice. Skupina elitních horolezců se vydá zdolat monumentální skalní věže vystupující z této nehostinné bělostné krajiny.
Ice and Palms Něměcko / 2018 / 32 min / Režie: Philipp Becker Jochen a Max už vyrazili za mnoha horskými dobrodružstvími. Během jednoho takového lyžování ve vzdálených oblastech se v jejich myslích zrodil nápad. Lyžařská expedice, která začíná přímo na prahu jejich domu. Pět týdnů, 1800 kilometrů, 35000 metrů vertikálně a sen se stane skutečností!
Onekotan Rakousko / 2015 / 52 min / Režie: Simon Thussbas V Tichém oceánu je ostrov. Na tom ostrově je jezero a uprostřed něj ční k nebi vrchol. Ostrov se jmenuje Onekotan a vrchol jméno nemá. Jedná se o zbytky rozpadlé sopky.
Surfer Dan USA / 2019 / 8 min. / Režie: Tim Kemple Dan pro své surfování nepotřebuje oceán, písek, slunce ani slušivé plavky. Vše potřebné pro jeho koníček nachází v ledových vlnách Hořejšího jezera v Michiganu uprostřed třeskuté zimy.
Střípky ze života horolezce ČR / 2018 / 28 min. / Režie: Libor Dušek Míra Šmíd fenomenální dobrodruh, přáteli přezdívaný Lanč. Samorost pocházející z Police nad Metují je nejen v Českém okruhu horolezců známý především pro své sólové výstupy a založení MFOF v Teplicích nad Metují.
Můj Svět ČR / 2019 / 14 min. / Režie: Filip Louma, Debora Vaňkový Nahlédněte do světa extrémního sportovce Jana Venci Franckeho. Svět, celek přírody, věcí, míst a událostí, které jsou nám přístupné skrze smysly, zkušenosti, rozum a emoce. Náš jeden svět má více jak sedm a půl miliardy různých světů a pohledů na něj. Vencův svět je jeden z nich.