PĚT VE STEJNÝCH ŠATECH (Divadlo)

Alan Ball
PĚT VE STEJNÝCH ŠATECH
LIDI LITOMĚŘICE
režie a dramaturgie: Lenka Pařízková a Antonín Štěpanovský
obsazení:
Emma - Denisa Doležalová
Sophie - Tereza Vitková
Frances - Michaela Kučerová
Georgeanne - Anna Zemanová
Natali - Lenka Růžičková
Vicky - Veronika Zaderlíková
Matthew - Vojtěch Smetana
Jedna svatba, jeden pokoj a pět družiček. Každá má svůj příběh, sny a tajemství. Současná tragikomedie o životě pěti rozdílných žen, které v průběhu večera zjistí, že mají vlastně hodně společného.
Hra začíná ve chvíli, kdy po svatebním obřadu začíná na zahradě velkolepá oslava. Všechny družičky se v průběhu odpoledne a večera postupně uchýlí do pokoje jedné z nich a řeší svatbu samotnou, ale hlavně své vlastní životy a problémy. Emma, která pokoj obývá, je mladší sestrou nevěsty a černou ovcí v konzervativní rodině. Snaží se bouřit a vymanit se z jejího vlivu. Sestřenice Frances je silně věřící a odolává světským pokušením s roztomilou naivitou. Sophie, kdysi spolužačka a dobrá kamarádka nevěsty, žije životem úspěšné a nezávislé single, ale ve skutečnosti stále touží najít toho pravého. Georgeanne si na střední škole prošla těžkým obdobím, brzy se usadila, ale její rodinný život není rozhodně idylka. Natali, sestra ženicha, je pro svou rodinu jen těžce trpěná, a to kvůli své lesbické orientaci, ale i bezprostřednosti a upřímnosti. V pokoji se objeví i malá Vicky, která má všechno ještě před sebou a Matthew, který překvapivě zasáhne do života jedné z družiček. Během večera dojde k odhalení starých vzpomínek. Ne všechny jsou radostné, ale díky vzájemné podpoře a přátelství se všech pět žen ve stejných šatech dokáže přes svá trápení přenést.
Nečekejte ovšem suché tlachání o životě. Hra z pera amerického scénáristy Alana Balla je prošpikovaná humorem skrz naskrz.
délka: 90 minut bez přestávky
vstupné 100,- Kč, stud., důch., ztp 80,- Kč